Günümüzde modern yapılar, insanların barınma ihtiyaçlarını gidermenin ötesinde, hafif beton yapıları, ısı-ses-su yalıtımı, estetik, konfor ve güvenlik ihtiyaçlarına da en iyi şekilde yanıt vermeye çalışır. İleri teknoloji binalar, içinde yaşayanların hayat standartlarını yükselterek mutlu bir yaşam sürmelerini sağlar. Binaların bu özelliklerinde, inşaatın her aşamasın da kullanılan bims, pomza taşından duvar blokları, inşaat, yapı elemanları, boya, tekstil ve tarım sektöründe kullanılan perlit önemli bir rol oynar.

KALEBLOKBİMS HAFİF YAPI ELEMANLARI, ileri teknoloji binaların yalnızca yüksek teknoloji ürünü pomza, perlit, hafif beton ve kimyasallarla sağlanabileceği anlayışından yola çıkarak 2005 yılında ERZURUM Pasinler ilçesinde kuruldu. Araştırma ve geliştirmeye verdiği önemle kısa sürede sektörünün aranan markaları arasına giren KALEBLOKBİMS HAFİF YAPI ELEMANLARI, bugün Erzurum fabrikasın da ki blok üretimine ek ol arak, 2013’yılın da Perlit Genleştirme ve Mikronize perlit tesislerine eklenmiştir. 60.000 ton mikronize perlit, 2 400 m³ genleştirilmiş ve kurulmuş olan yapı kimyasalları tesisin de ise 20 000 ton üretim kapasitesine sahiptir..

KALEBLOKBİMS ürün kalitesini daima en yukarda tutmak, müşteri ihtiyaç ve beklentilerine yanıt verebilmek için AR-GE ve eğitim ile birlikte kalite kontrol sistemlerine de büyük önem vermektedir. Ürün kalitesini etkileyen tüm hammaddeler, yarı mamuller ve üretimi tamamlanmış ürünler piyasaya arz edilmeden önce mutlaka gerekli kontrollerden geçirilmektedir. KALEBLOKBİMS, CE, TSE, TSEK gibi kalite belgelerinin yanı sıra ISO 9001:2008, ISO 9001:14001 kalite yönetim sistemi sertifikalarına ve yurtdışı pazarlarda aranan diğer kalite belgelerine sahiptir.

KALEBLOKBİMS, tüm müşterilerine, ürün seçimi ve ürünlerin doğru uygulamasını garanti altına almak için, donanımlı ve profesyonel satış kadroları ve destek birimleri ile hizmet vermektedir.

KALEBLOKBİMS HAFİF YAPI ELEMANLARI, yurtiçi ve yurtdışında geniş tedarikçi yelpazesine sahip perlit üreticisidir. İhracat konusunda zengin bilgi birikimine sahip olan firmamız, yurtdışıda önemli referanslara sahiptir. Yurt çapında sahip olduğu yaygın bayi ağının yanı sıra Samsun,  Artvin, Trabzon gibi önemli limanlara yakınlığımızın verdiği avantaj ile kısa sürede Rusya Federasyonu ve komşu ülkelerde aranan bir marka olmayı başarmıştır. Ayrıca karayolu ile İran, Azerbaycan ve Gürcistan ülkelerine ihracat yapılmaktadır.

KALEBLOKBİMS bugün Erzurum Pasinler İlçesin de kurulu olan fabrikaları tamamı bilgisayar otomasyonlu modern üretim tesislerinde pomza taşından duvar blokları, mikronize perlit olarak istenilen ebatlarında üretilir, genleştirilmiş perlit Kaleper-1, Kaleper-2 Kaleper-3 ve Kaleper-4 sınıflandırarak değerli müşterilerine sunmuştur. Aynı zamanda yapı kimyasalları sektörün de ise; yapıştırıcılar, derz dolguları, onarım ve güçlendirme ürünleri, Isı–ses-su yalıtım sistemleri, cephe sistemleri gibi ürünler üretilir. Türk ve bölge inşaat sektörüne yüksek kaliteli ürünler sunmaktadır.

KALEBLOKBİMS olarak pomza taşından duvar blokları üretimin de, perlit ve yapı kimyasalları üretimin de hep bizi tercih ettiniz, yanımızda yer aldınız. Bunun için teşekkür eder işlerinizde başarılar ve bereketli kazançlar dileriz.