Tarihçemiz

Temelleri 1980’li yıllara dayanan Tanrıver Şirketler Grubu  bünyesindeki Hafif Yapı Elemanları üzerine kurulu olan Kaleblokbims A.Ş.  halen Yönetim Kurulu Başkanı’da olan Ethem Tanrıver tarafından 2005 yılında kurulmuş, yapı sektöründeki   tecrübesiyle istikrarlı büyüme ivmesini sürdürmüştür.

Ana faaliyet alanı olan hafif yapı elemanları sektöründe; bims bloklar, asmolen bloklar, dolu plakalar üreten şirketimiz, ilerleyen zamanlarda kendi maden ocaklarından çıkardığı pomza taşını eleyerek farklı boyut ve ağırlıklarda tasnif ederek satışını yapmıştır.

Geçen zaman içerisinde Doğu Anadolu Bölgesinde ki ocaklarında ” Perlit ” madenini çıkaran şirketimiz tarım ve sanayi sektöründe yoğun olarak kullanılan ve  beyaz inci olarak tabir edilen perlit madenini işlemek için bünyesine Perlit Eleme – Yıkama ve Genleştirme tesisini Erzurum Pasinler’deki fabrikasına ilave etmiştir.

 

Kaleblokbims A.Ş.  planlı ve istikrarlı büyüme politikasıyla, hafif yapı elemanları sektörünün  yanı sıra pazarın gelişen ihtiyaçlarını ve müşterilerinin beklentilerini karşılamak adına yaptığı araştırmalarında ortaya çıkan taleplere yönelerek,  K-FiX markası altında Yapı Kimyasalları üretimine karar vermiş, tesisini ve makine parkurunu bu kapsamda genişletmiştir.

K-FiX markası altında bims yapıştırıcıları, derz dolgular, fayans ve seramik yapıştırıcıları, mineral bazlı sıvalar, ısı yalıtım levha yapıştırıcısı gibi bir çok yapı kimyasallarının üretimini yapan şirketimiz sürdürülebilirliği hedef alarak çalışmalarına günümüze dek devam etmiştir.

Yapı sektörünün bir çok dalında  faaliyet gösteren Tanrıver Şirketler Grubunun üyesi olan Kaleblokbims A.Ş ;  yurt içi ve yurt dışı iştirakleri bulunan, uluslararası düzeyde ihracat hacmi ve tamamladığı projeleriyle,  özellikle Doğu Anadolu Bölgesindeki istihdam gücü ile sektöründe bölgenin lider firması konumundadır.